Друк

Поговорімо щиро про… секс!

Курс “Любов і відповідальність” розпочинає новий цикл зустрічей, присвячених людській сексуальності.

Здається, що сьогодні у добу тотальної сексуалізації нашого суспільства з немає потреби говорити, інформувати молодих людей про сферу людської сексуальності. Здається, що сьогодні вже не існує жодних сексуальних секретів, адже табу на ці теми були зламані вже десятиріччя тому назад.

Здається, що сьогодні діти знають більше, ніж їхні батьки.

Це виражає ось така жартівна історія: одного разу тато, перейнявшись обов’язком сексуального виховання свого сина, почав дещо: “Сину, мені треба з тобою поговорити про певну делікатну справу, про це... , про секс”. “Гаразд, тато, давай поговоримо”, – відповідає йому підліток, ані трохи не шаріючись, – “Тож що ж тобі підказати на цю тему?”.

Здавалось би сьогодні молоде покоління отримує достатньо інформації про секс, вичерпний інструктаж як “займатися сексом”, але у той сам час “справжнє обличчя сексу” залишається їм невідомим.

 

Справа в тому, що на секс ми можемо дивитися через викривлене дзеркало. Те, що викривляє справжній образ сексуальності, це зведення цієї сфери до рівня заспокоєння своїх потреб, простого споживацтва. Я їм, я п’ю, я сплю, я відпочиваю, я “займаюсь сексом”, щоб МЕНІ було добре, щоб отримати задоволення. Існують навіть “техніки” здорового живлення, релаксуючого відпочинку і “задовільного сексу”. Але чи “полювання на оргазми” є справжнім обличчям сексу? Чи це не щось більше? Чи ті фрустрації, тобто глибокі незадоволення, які переживають молоді люди, які повірили у те, що секс принесе їм щастя та його не отримали у тій мірі, в якій сподівались, не свідчить про те, що щось тут не так. Можливо реклама “вільного сексу” щось не договорює, якщо не бреше.

Тож напрошується запитання: звідки дізнатися про секс, про його справжнє обличчя. Дамо відповідь на прикладі. Коли сучасна людина купляє якийсь пристрій, вона дуже часто відкладає інструкцію обслуги, включає його в розетку і натискає всі кнопки і переключателі. І при такому підході цей пристрій виявляється неробочим або таким, який працює не так, як би хотілося. Малий відсоток користувачів все ж таки переборює своє перше бажання розгорнути, включити і перевірити, бере себе в руки і розпочинає з ознайомлення з інструкцією обслуги, бо не хоче вже на самому початку зіпсувати дорогу річ.

Щось схоже є зі складним і цінним механізмом людської сексуальності. Запитаймо себе: хто її виробник і де взяти до неї інструкцію обслуги? Наша відповідь проста: Бог є творцем, тобто винахідником, інженером і виробником людської сексуальності, а інструкцію по її обслузі можна знайти в Біблії. Церква має колосальний досвід життя згідно з цією інструкцією. І вся традиція Церкви, багатовіковий досвід численних подружніх пар свідчить, що СЕКС – це БОМБА!!! Це – прекрасний, чудовий, фантастичний подарунок для людини від Бога.

Тільки таким він є за умови дотримання прописаних для людської сексуальності правил. Можна використовувати дорогий телефон для того, щоб забивати ним цвяхи. Проте у цьому випадку виробник не гарантує доброго його функціонування. Так само разом зі святим Павлом можемо сказати і ми: “Все мені можна, тільки не все приносить мені користь”. З сексом можна робити все що заманеться, тільки не в усіх випадках він принесе те тривале щастя, для якого був створений; ба більше, невластиве використання цього дару може стати джерелом багатьох фрустрацій.

Отже пропонуємо молодим людям поговорити про секс. Давайте порозмовляймо щиро, що думає світ про нього, про те, що думаєте ви про всі ці справи. Давайте також разом відкриємо Божу інструкцію і послухаймо, що говорить Бог і Церква на тему людської сексуальності. Сподіваємось, що ця розмова може пролити нове світло, поможе не тільки проінформувати про секс, але й стати базисом для властивого формування людської сексуальності.

На цю щиру розмову запрошуємо ми: Костянтин Морозов (священик), Олег і Оксана Самойлюк (подружня пара), які ведемо курс “Любов і відповідльність” в парафії Пресвятої Діви Марії Ангельської у Вінниці, Соборна 12. Місце зустрічі – 5 зала (у підвалі, вхід від Соборної), час зустрічі – п’ятниця, 19.30.

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв