ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Увага!

Дорогі парафіяни і гості нашого сайту!

Ми повідомляємо, що в нашій парафії триває акція "Милосердний самарянин".

У співпраці з Діагностичним Центром ім. Йоана Павла II, який діє при нашій парафії, хочемо допомагати малозабезпеченим людям у лікуванні, наслідуючи Ісуса Христа, доброго і милосерного Самарянина, який зупинився і заопікувався пораненим чоловіком.

Якщо комусь потрібна медична допомога, може звернутись до канцелярії храму або безпосередньо до Діагностичного центру ім. Йоана Павла II (вхід від західної частини монастиря). Для малозабезпечених ми даємо 100-відсоткову знижку на медичні послуги в нашому Центрі.

Якщо Ви хочете матеріально підтримати акцію, можна залишити пожертву в канцелярії храму або в Діагностичному центрі, або перераховуючи кошти на картку Приват 5168 7554 3598 2208.

 

Костянтин Морозов OFMCap.

«О. Луїджі – місіонер на всі сто …»

Автор: Olga on . Posted in Загальні

prymicji2Так настоятель парафії Матері Божої Ангельської бр. Костянтин Морозов OFMcap охарактеризував греко-католицького священика, одного з двох перших випускників місійної семінарії «Redemptoris Mater» в Ужгороді, о. Луїджі Менну, котрий в середу 30 серпня відправив в храмі нашої парафії приміційну св. Месу. Разом з ним спів служили настоятель бр. Костянтин і бр. Владислав Гмирко.

prymicji 3«Розпізнавши, завдяки «Неокатехуменальній Дорозі», покликання до священства, - сказав бр. Костянтин, представляючи приміціанта - він почав пресвітерську формацію в семінарії «Redemptoris Mater» в Києві. Там вивчив українську мову. І не тільки українську, бо для навчання в Ворзелі (семінаристи семінарії «Redemptoris Mater» в Києві навчаються у Вищій духовній семінарії Найсвятішого Серця Ісуса у Ворзелі – Прим. авт) потрібно було знати і польську, і російську. А коли в Ужгороді створилась місійна семінарія «Redemptoris Mater» для католиків східного обряду, вона отримала як дар кількох семінаристів старших років. Серед них був і Луїджі. Там йому довелось вивчати не тільки новий для нього обряд (італієць за походженням, Луїджі Менна був, звичайно, охрещений в Римо-Католицькій Церкві – Прим. авт), а й нові мови – адже українська мова, якою розмовляють в Закарпатті, відрізняється від тієї, яку він вчив в Києві. А ще й церковнослов’янську, якою відправляється богослужіння у Греко-Католицькій Церкві Закарпаття. І він їх вивчив. Ставши священиком він може відправляти Службу як у східному, візантійському,  так і у латинському обряді. Отже – місіонер на всі сто …».

Серед тих парафій, в яких о. Луїджі відправив приміційну св.Месу, вінницька парафія Матері Божої Ангельської займає, за його словами, особливе місце. Перебуваючи в ній на практиці під час навчання в Києві, він зустрів тут людей – і дехто з них були присутні на приміційній Службі – які допомогли йому утвердитись в покликанні.

Проголошуючи проповідь, яку він пов’язав із словом Євангелія літургії того дня (Мт 23, 27-32), о. Луїджі сказав: «У почутому нами фрагменті Євангелія Ісус звертається до фарисеїв і книжників. І це не були якісь погані люди. Це були люди, покликані вести людей до Бога. І як вони це робили? – В першу чергу – особистим прикладом. І щоб виконувати цю місію вони вважали необхідним виглядати назовні кращими, ніж вони є насправді. Коли прийшов Йоан Хреститель, люди приходили до нього і визнавали себе грішниками. Але фарисеї не приходили, бо вважали, що коли люди дізнаються, що вони грішники – вони втратять в них авторитет і більше не зможуть вести людей до Бога. Вони відкидали своє спасіння, щоб захистити свою праведність. І такими фарисеями є ми з вами. Адже хто б з нас не хотів, щоб про наші гріхи, наші погані вчинки не знав ніхто, а про наші добрі діла знали всі. Так, ми такі, але для нас це не є перешкодою для спасіння. Тому що на землю, прийшов той, хто має владу над нашим серцем, має владу його перемінити – Господь Ісус Христос. Він прийшов заради нас, таких якими ми є. І тому нам не потрібно намагатись виглядати кращими, ніж ми є насправді».

prymicji 1«Якщо б Бог вибирав для служіння Йому самих достойних, – підвів підсумок о. Луїджі, – то, напевно, не покликав би мене тоді, коли покликав. З того, що брат Костянтин говорив про мене на початку Служби, хтось може подумати, що перед вами безвинний агнець. Але, дякувати Богу, серед присутніх є ті, хто можуть засвідчити, що це не так. В моєму житті був період, коли після багатьох років у неокатехуменальній спільноті я почав думати, що зробити щасливим мене можуть гроші і кар’єра. Бог покликав мене до священства саме тоді і сталося за Його словом».

По закінченні св. Меси о. Луїджі уділив приміційне благословення священикам, богопосвяченим особам і семінаристам, і усім учасникам Служби.

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв