ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Увага!

Дорогі парафіяни і гості нашого сайту!

Ми повідомляємо, що в нашій парафії триває акція "Милосердний самарянин".

У співпраці з Діагностичним Центром ім. Йоана Павла II, який діє при нашій парафії, хочемо допомагати малозабезпеченим людям у лікуванні, наслідуючи Ісуса Христа, доброго і милосерного Самарянина, який зупинився і заопікувався пораненим чоловіком.

Якщо комусь потрібна медична допомога, може звернутись до канцелярії храму або безпосередньо до Діагностичного центру ім. Йоана Павла II (вхід від західної частини монастиря). Для малозабезпечених ми даємо 100-відсоткову знижку на медичні послуги в нашому Центрі.

Якщо Ви хочете матеріально підтримати акцію, можна залишити пожертву в канцелярії храму або в Діагностичному центрі, або перераховуючи кошти на картку Приват 5168 7554 3598 2208.

 

Костянтин Морозов OFMCap.

Освячення дерев'яної каплиці у 1747 році

Автор: Olga on . Posted in Загальні

kaplycia1 серпня 1747 року на території капуцинського монастиря була освячена тимчасова дерев'яна каплиця, яка була побудована біля будівельного майданчика: на місці сьогоднішнього магазину Рошен (Cloud). Поруч з каплицею була побудована дерев'яна резиденція для капуцинів, де оселилися перші брати. На фото (з інтернету): дерев'яний храм з Мазовша (Польща).

Ось так згадує про це літописець:

13 червня 1747 р. о. Францішек Султовський, настоятель вінницьких капуцинів, написав Луцькому єпископові Кобєльському лист з проханням «дозволити освятити публічну каплицю, при якій ми будемо перебувати, поки буде збудовано костел, і в якій на свято Порціюнкули відзначатиметься престольна (храмова) урочистість» (Літопис, с. 45-46). Листом від 11 липня єпископ дав дозвіл освятити каплицю, що повинен був зробити ректор єзуїтського колегіуму о. Антоній Вежбич (Літопис, с. 46).

Урочистість відбулась 1 серпня 1747 р. Вона розпочалася в костелі єзуїтів, де спочатку була відправлена Вечірня. Крім єзуїтів в урочистості брали участь домініканці, греко-католицькі священики та шляхта і люд, що з’їхався звідусіль. Капелан єзуїтської колегії виголосив проповідь на тему: «Сьогодні спасіння увійшло до цього дому». Далі вирушила процесія з Пресвятими Дарами й усі із запаленими смолоскипами перейшли до новозбудованої капуцинської каплиці. У каплиці ще раз була відправлена Вечірня і отець єзуїт Ксаверій Чурило, професор риторики, виголосив ще одну прекрасну проповідь. Наступного дня отець ректор Антоній Вежбич відправив першу Месу у каплиці. Проповідь виголосив отець Домінік Крушвіцький, звичайний проповідник Ісусового Товариства.

Багато звичайних людей і шляхтичів приступили до сповіді. Після полудня була відправлена Вечірня, її супроводжували постріли гармат. Вся урочистість була завершена співом святого Амвросія (Te Deum). (Літопис, с. 46-47). Невдовзі після цього, 21 жовтня, капуцини переїхали із замку і оселились у своїй резиденції (Літопис, с. 44).

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв