ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Увага!

Дорогі парафіяни і гості нашого сайту!

Ми повідомляємо, що в нашій парафії триває акція "Милосердний самарянин".

У співпраці з Діагностичним Центром ім. Йоана Павла II, який діє при нашій парафії, хочемо допомагати малозабезпеченим людям у лікуванні, наслідуючи Ісуса Христа, доброго і милосерного Самарянина, який зупинився і заопікувався пораненим чоловіком.

Якщо комусь потрібна медична допомога, може звернутись до канцелярії храму або безпосередньо до Діагностичного центру ім. Йоана Павла II (вхід від західної частини монастиря). Для малозабезпечених ми даємо 100-відсоткову знижку на медичні послуги в нашому Центрі.

Якщо Ви хочете матеріально підтримати акцію, можна залишити пожертву в канцелярії храму або в Діагностичному центрі, або перераховуючи кошти на картку Приват 5168 7554 3598 2208.

 

Костянтин Морозов OFMCap.

Коли людські зусилля об’єднуються з Божою благодаттю – стаються великі речі

Автор: Olga on . Posted in Загальні

3 xrestЦі слова, проголошуючи проповідь під час вечірньої св. Меси в храмі Матері Божої Ангельської у вівторок 16 травня, сказав Генеральний дифінітор  Ордену Братів Менших Капуцинів о. Стефан Кожуш OFMCap. Під час цієї Служби, яку очолював кустодій Братів Менших Капуцинів в Україні бр. Блажей Суска OFMCap, о. Стефан освятив привівтарний хрест, що є точною копією подарованого вінницьким братам-капуцинам хреста, який колись прикрашав  храм у містечку Збриж на Хмельниччині.

4 xrestСимволічно, що цей хрест зі Збрижа потрапив саме до Вінниці – адже з самого початку свого існування капуцинські монастирі у Збрижу й у Вінниці були не тільки, як сказав бр. Костянтин Морозов OFMCap,  «схожими і за формою, і за змістом», але  й  багато в чому пов’язаними  між собою. Обидва монастирі були засновані  приблизно в один і той же час, приблизно в один і той же час розпочалось їх будівництво. Урочисте внесення Пресвятих Дарів до каплиці у Збрижу відбулось 1 серпня 1744 року –  напередодні спомину Матері Божої Ангельської, в чиє ім’я в 1761 році було освячено монастир і храм капуцинів у Вінниці. Будівництвом обох монастирів керував настоятель зі Збрижа о. Костянтин Мелінський, котрий потім став настоятелем у Вінниці.

2 xrestКоли ж у 1832 році монастир у Збрижу, згідно з рішенням російського уряду, було ліквідовано, брати-капуцини  переїхали до своїх співбратів у Вінницю. Двоє з капуцинів, що були в Збрижу, перейшли до дієцезіального духовенства. Один з них – о.  Гжегож Возніцкий – залишився в Збрижі, продовжуючи служити місцевим парафіянам. Службу Божу він відправляв в дерев’яній  каплиці на цвинтарі: храм Успіння Пресвятої Діви Марії, що належав капуцинам, було віддано Православній Церкві. Під час І світової війни храм  було зруйновано артилерійським вогнем, а в 20-их роках минулого століття, на  колишньому монастирському подвір’ї  було влаштовано колгоспний двір.  Стіни, що залишились від монастирської будівлі, було розібрано. Місцевим католикам вдалось зберегти тільки хрест. Біля нього вони молились в часи переслідувань. Кілька років тому хрест потрапив до священика о. Анатолія  Оріховського.  Він і подарував його капуцинам.  Отже, хрест, копію якого, зроблену фахівцями Закарпатської академії мистецв, було освячено, – мабуть, єдина матеріальна пам’ятка монастиря братів менших капуцинів у Збрижу, – незабаром знайде своє місце (зараз хрест знаходиться на реставрації), сподіватимемось  – постійне, у музейній келії вінницького монастиря. Того самого монастиря, до якого після ліквідації їхньої обителі перебрались капуцини зі Збрижа.

1 xrest «Ми освятили хрест, – сказав у своїй  проповіді о. Стефан, – але ми не  освятили його без Христа. Зараз тут горить пасхал, який поступово спалюється – так само і Ісус Христос спалився за наші гріхи. Це – ядро історії спасіння. І в цю велику історію вписано безліч малих  історій. Одна з них – це історія братів-капуцинів в вашому місті і в Україні. В цій історії були важкі періоди. У 1977 році помер останній капуцин, що був в Україні – відомий вам о. Серафим Кашуба.  Чи міг тоді би хтось подумати, що через відносно недовгий час капуцини знову повернуться в Україну. Капуцини повернулись не тільки в Вінницю, прийшли не тільки в Україну. Незабаром буде відкрито новий монастир капуцинів в Росії, в м. Бєлгород. Але, обережно! Буде небезпечно, якщо ми думатимемо про це, як про людський тріумф.  Павло і Варнава, про яких ми сьогодні чули, прославляли Бога за те, що він зробив через них, нічого з того не привласнюючи собі. Прославляймо Бога і ми за те, що Він робить тут, на цій землі … ».

Наприкінці Служби до всіх, хто брав  в ній участь,  звернувся бр. Блажей Суска, дякуючи Богу за роки, проведені в Україні (а він був в числі перших капуцинів, що приїхали в Україну після розвалу СРСР), за відродження Церкви в нашій країні, за співбратів з якими довелось працювати, і за кожного з вінницьких парафіян.

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв