• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Про Євхаристію дітям: четвертий день. Два чуда

Автор: Olga on . Posted in Загальні

4 den1Є такий момент під час Служби Божої, коли ми стаємо на коліна, і стоїмо досить довго. У цей час можемо почути також звукові сигнали дзвінків і гонгу. Чому так? Чому в іншому часі ми стоїмо або сидимо, а тут стаємо на коліна? Бо так нам сподобалося? Щоб розім'яти м'язи? Щоб змінити позицію тіла?

Погоджуюсь з вами, що це не найкраща відповідь. То чому ми тоді стоїмо на колінах? Якщо ви будете уважні і прислухаєтесь до слів священика, які він промовляє у цей час, ви можете звернути увагу, що тоді Церква прикликає Святого Духа, щоб зійшов і перетворив хліб і вино у Тіло і Кров Христа.

А також у час, коли ми стоїмо на колінах, священик згадує про Останню Вечерю: як Ісус взяв хліб, благословив, розламав, і дав кажучи: «Це є Тіло Моє», як після вечері взяв чашу з вином, благословив, і дав своїм учням, кажучи: «Це є Кров Моя». 

Ми стоїмо на колінах, бо на вівтарі відбувається чудо: силою Святого Духа і сило Христових слів хліб перетворюється у Тіло Христове, а вино - у Кров Христову. Навіть якщо не міняється ні колір, ні смак, ні вага хліба і вина, то після зішестя Святого Духа і згадування слів Христових з Останньої Вечері, міняється все. Це вже не є звичайний хліб, це не звичайне вино. Це Тіло і Кров Христа. Христос, який помер і воскрес, стає присутнім серед нас. І тому ми стаємо на коліна, щоб Його вшанувати, щоб Йому віддати честь.

Але одного чуда мало. В Євхаристії відбувається ще одне чудо, тепер вже з нами.

4 den2Зверніть увагу на те, як молиться далі Церква, після того, як ми станемо вже з колін. Церква просить в Небесного Отця про те, що той Дух, який зійшов на хліб і вино і перетворив їх у Тіло і Кров Христа, тепер зійшов на тих, хто буде причащатися Тілом і Кров'ю Христа, і перетворив їх в Церкву, в Тіло Христа, в Христа самого! Ми в Христі маємо стати одним організмом, спільнотою, яка має одне серце і одну душу.

Ми - різні, дуже різні, але Христос хоче з'єднати нас у любові. Хліб постає з багатьох зернинок. Вони, змолоті в борошно, завдяки воді і вогню, стають одним запашним хлібом. Вино постає з багатьох виноградинок, сік з яких збирається в одну ємність. Нас, як зернинок, як виноградин, багато, але Христос, завдяки Причастю, завдяки зішестю Святого Духа, хоче зробити нас одним Тілом з одним серцем і однією душею.

Не знаю, чи ви задумувалися, що відбувається з їжею, яку ми їмо. Вона стає нами! От, ти Їси котлети, олів’є, запиваєш компотом і вони після складних перетворень стають тобою - твоїми м'язами, кістками, шкірою тощо. А що відбувається з їжею, якою є Тіло і Кров Христа. Тут відбувається щось зовсім протилежне - ми самі стаємо тим, що їмо, тобто самим Христом, Його Тілом, Церквою. І тепер всі люди можуть доторкнутися до Христа, побачити Христа, почути Його. І можуть це зробити за посередництвом Церкви. Звичайно за однієї умови - якщо ми дозволимо перетворити себе у Христа, якщо станемо святими.

 

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв