ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Увага!

Дорогі парафіяни і гості нашого сайту!

Ми повідомляємо, що в нашій парафії триває акція "Милосердний самарянин".

У співпраці з Діагностичним Центром ім. Йоана Павла II, який діє при нашій парафії, хочемо допомагати малозабезпеченим людям у лікуванні, наслідуючи Ісуса Христа, доброго і милосерного Самарянина, який зупинився і заопікувався пораненим чоловіком.

Якщо комусь потрібна медична допомога, може звернутись до канцелярії храму або безпосередньо до Діагностичного центру ім. Йоана Павла II (вхід від західної частини монастиря). Для малозабезпечених ми даємо 100-відсоткову знижку на медичні послуги в нашому Центрі.

Якщо Ви хочете матеріально підтримати акцію, можна залишити пожертву в канцелярії храму або в Діагностичному центрі, або перераховуючи кошти на картку Приват 5168 7554 3598 2208.

 

Костянтин Морозов OFMCap.

Про Євхаристію дітям: четвертий день. Два чуда

Автор: Olga on . Posted in Загальні

4 den1Є такий момент під час Служби Божої, коли ми стаємо на коліна, і стоїмо досить довго. У цей час можемо почути також звукові сигнали дзвінків і гонгу. Чому так? Чому в іншому часі ми стоїмо або сидимо, а тут стаємо на коліна? Бо так нам сподобалося? Щоб розім'яти м'язи? Щоб змінити позицію тіла?

Погоджуюсь з вами, що це не найкраща відповідь. То чому ми тоді стоїмо на колінах? Якщо ви будете уважні і прислухаєтесь до слів священика, які він промовляє у цей час, ви можете звернути увагу, що тоді Церква прикликає Святого Духа, щоб зійшов і перетворив хліб і вино у Тіло і Кров Христа.

А також у час, коли ми стоїмо на колінах, священик згадує про Останню Вечерю: як Ісус взяв хліб, благословив, розламав, і дав кажучи: «Це є Тіло Моє», як після вечері взяв чашу з вином, благословив, і дав своїм учням, кажучи: «Це є Кров Моя». 

Ми стоїмо на колінах, бо на вівтарі відбувається чудо: силою Святого Духа і сило Христових слів хліб перетворюється у Тіло Христове, а вино - у Кров Христову. Навіть якщо не міняється ні колір, ні смак, ні вага хліба і вина, то після зішестя Святого Духа і згадування слів Христових з Останньої Вечері, міняється все. Це вже не є звичайний хліб, це не звичайне вино. Це Тіло і Кров Христа. Христос, який помер і воскрес, стає присутнім серед нас. І тому ми стаємо на коліна, щоб Його вшанувати, щоб Йому віддати честь.

Але одного чуда мало. В Євхаристії відбувається ще одне чудо, тепер вже з нами.

4 den2Зверніть увагу на те, як молиться далі Церква, після того, як ми станемо вже з колін. Церква просить в Небесного Отця про те, що той Дух, який зійшов на хліб і вино і перетворив їх у Тіло і Кров Христа, тепер зійшов на тих, хто буде причащатися Тілом і Кров'ю Христа, і перетворив їх в Церкву, в Тіло Христа, в Христа самого! Ми в Христі маємо стати одним організмом, спільнотою, яка має одне серце і одну душу.

Ми - різні, дуже різні, але Христос хоче з'єднати нас у любові. Хліб постає з багатьох зернинок. Вони, змолоті в борошно, завдяки воді і вогню, стають одним запашним хлібом. Вино постає з багатьох виноградинок, сік з яких збирається в одну ємність. Нас, як зернинок, як виноградин, багато, але Христос, завдяки Причастю, завдяки зішестю Святого Духа, хоче зробити нас одним Тілом з одним серцем і однією душею.

Не знаю, чи ви задумувалися, що відбувається з їжею, яку ми їмо. Вона стає нами! От, ти Їси котлети, олів’є, запиваєш компотом і вони після складних перетворень стають тобою - твоїми м'язами, кістками, шкірою тощо. А що відбувається з їжею, якою є Тіло і Кров Христа. Тут відбувається щось зовсім протилежне - ми самі стаємо тим, що їмо, тобто самим Христом, Його Тілом, Церквою. І тепер всі люди можуть доторкнутися до Христа, побачити Христа, почути Його. І можуть це зробити за посередництвом Церкви. Звичайно за однієї умови - якщо ми дозволимо перетворити себе у Христа, якщо станемо святими.

 

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв