• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Про Євхаристію дітям: третій день. Чому хліб і вино, а не торт і компот?

Автор: Olga on . Posted in Загальні

3 denВи вже почули, що на Євхаристії Церква повторює жести Ісуса Христа з Останньої Вечері. Нагадаю, що це: взяти хліб, благословити, розламати і роздати його як Тіло Христове; потім взяти чашу, благословити і дати пити з неї Кров Христову. Не знаю, чи задумувалися ви, чому на Євхаристії ми маємо взяти хліб і вино, а не, наприклад, торт і компот?

Уявіть собі Причастя тортиком і компотом або «фантою», чи навіть «колою». Яке воно було б солодке! Тоді б справді здійснилося написане в псалмі: «Скуштуйте і подивіться, як солодкий Господь» (Пс 34,9). 

То як, чи можна для Євхаристії взяти інші страви, а не хліб і вино? Кажете: ні. Гаразд, тоді чому ні? Кажете: Бо Ісус взяв хліб і вино, і Церква робить так само, нічого не змінюючи. Дуже добре! Але я вас запитаю далі: Чому Ісус взяв у руки саме хліб і вино. Міг би вибрати, наприклад, яблуко або грушку або щось схоже і сказати: «Їжте з цього всі. Це є Моє Тіло», а потім взяти кухлик води або якоїсь іншої рідини і сказати: «Беріть пийте з цього всі. Це є Кров Моя». Може і міг би, але взяв саме хліб і вино. Чому?

3 denaЩоб знайти відповідь на це запитання, треба згадати, що Ісус на Останній Вечері святкував єврейську Пасху. А під час єврейської Пасхи треба було обов'язково мати прісний хліб і мати чаші з вином. Хліб означав єгипетське рабство, з якого Бог дуже поспішно визволив євреїв, так що навіть вони не встигли заквасити тісто для випічки хліба на дорогу. А вино означало свободу, бо євреї пили вино лише тоді, коли увійшли в Обітовану Землю. Єврейський тато у пасхальну ніч повинен був розповідати дітям про Вихід з Єгипту. І от, коли він розповідав про рабство єгипетське, відкривав хліб, а коли розповідав вихід на свободу - відкривав чашу. Під час цієї пасхальної вечері всі їли хліб на спомин про єгипетське рабство і пили вино на спомин про вихід на свободу.

І що зробив Ісус? Він взяв ті самі святкові пасхальні страви - хліб і вино - і сказав своїм учням: «Беріть і їжте цей хліб, і робіть це вже не на спомин про єврейське рабство, а на спомин про Мене, на спомин про мою Смерть і Моє Воскресіння. Це - Моє Тіло, яке за вас видане. Так само беріть і пийте з цієї чаші, робіть це вже не на спомин про вихід з єгипетського рабства до свободи Обітованої Землі, а на спомин про Мене, на спомин про мою Смерть і Моє Воскресіння. Це є Кров Моя, яка за вас проливається».

Отже, коли ми споживаємо Тіло Христа у Причасті, ми їмо справжній Тіло Христа, їмо небесний Хліб, який звільняє з кожного поневолення. Коли ми п'ємо з чаші Кров Христову, небесне Вино, наше серце може наповнитися радістю справжньої свободи, яку приносить Христос, який помер за нас і воскрес. Ця духовна свобода є більш солодкою за найсолодший торт і компот. Господь - насправді солодкий! Скуштуйте і побачите!

 

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв