ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Увага!

Дорогі парафіяни і гості нашого сайту!

Ми повідомляємо, що в нашій парафії триває акція "Милосердний самарянин".

У співпраці з Діагностичним Центром ім. Йоана Павла II, який діє при нашій парафії, хочемо допомагати малозабезпеченим людям у лікуванні, наслідуючи Ісуса Христа, доброго і милосерного Самарянина, який зупинився і заопікувався пораненим чоловіком.

Якщо комусь потрібна медична допомога, може звернутись до канцелярії храму або безпосередньо до Діагностичного центру ім. Йоана Павла II (вхід від західної частини монастиря). Для малозабезпечених ми даємо 100-відсоткову знижку на медичні послуги в нашому Центрі.

Якщо Ви хочете матеріально підтримати акцію, можна залишити пожертву в канцелярії храму або в Діагностичному центрі, або перераховуючи кошти на картку Приват 5168 7554 3598 2208.

 

Костянтин Морозов OFMCap.

Про Євхаристію дітям: третій день. Чому хліб і вино, а не торт і компот?

Автор: Olga on . Posted in Загальні

3 denВи вже почули, що на Євхаристії Церква повторює жести Ісуса Христа з Останньої Вечері. Нагадаю, що це: взяти хліб, благословити, розламати і роздати його як Тіло Христове; потім взяти чашу, благословити і дати пити з неї Кров Христову. Не знаю, чи задумувалися ви, чому на Євхаристії ми маємо взяти хліб і вино, а не, наприклад, торт і компот?

Уявіть собі Причастя тортиком і компотом або «фантою», чи навіть «колою». Яке воно було б солодке! Тоді б справді здійснилося написане в псалмі: «Скуштуйте і подивіться, як солодкий Господь» (Пс 34,9). 

То як, чи можна для Євхаристії взяти інші страви, а не хліб і вино? Кажете: ні. Гаразд, тоді чому ні? Кажете: Бо Ісус взяв хліб і вино, і Церква робить так само, нічого не змінюючи. Дуже добре! Але я вас запитаю далі: Чому Ісус взяв у руки саме хліб і вино. Міг би вибрати, наприклад, яблуко або грушку або щось схоже і сказати: «Їжте з цього всі. Це є Моє Тіло», а потім взяти кухлик води або якоїсь іншої рідини і сказати: «Беріть пийте з цього всі. Це є Кров Моя». Може і міг би, але взяв саме хліб і вино. Чому?

3 denaЩоб знайти відповідь на це запитання, треба згадати, що Ісус на Останній Вечері святкував єврейську Пасху. А під час єврейської Пасхи треба було обов'язково мати прісний хліб і мати чаші з вином. Хліб означав єгипетське рабство, з якого Бог дуже поспішно визволив євреїв, так що навіть вони не встигли заквасити тісто для випічки хліба на дорогу. А вино означало свободу, бо євреї пили вино лише тоді, коли увійшли в Обітовану Землю. Єврейський тато у пасхальну ніч повинен був розповідати дітям про Вихід з Єгипту. І от, коли він розповідав про рабство єгипетське, відкривав хліб, а коли розповідав вихід на свободу - відкривав чашу. Під час цієї пасхальної вечері всі їли хліб на спомин про єгипетське рабство і пили вино на спомин про вихід на свободу.

І що зробив Ісус? Він взяв ті самі святкові пасхальні страви - хліб і вино - і сказав своїм учням: «Беріть і їжте цей хліб, і робіть це вже не на спомин про єврейське рабство, а на спомин про Мене, на спомин про мою Смерть і Моє Воскресіння. Це - Моє Тіло, яке за вас видане. Так само беріть і пийте з цієї чаші, робіть це вже не на спомин про вихід з єгипетського рабства до свободи Обітованої Землі, а на спомин про Мене, на спомин про мою Смерть і Моє Воскресіння. Це є Кров Моя, яка за вас проливається».

Отже, коли ми споживаємо Тіло Христа у Причасті, ми їмо справжній Тіло Христа, їмо небесний Хліб, який звільняє з кожного поневолення. Коли ми п'ємо з чаші Кров Христову, небесне Вино, наше серце може наповнитися радістю справжньої свободи, яку приносить Христос, який помер за нас і воскрес. Ця духовна свобода є більш солодкою за найсолодший торт і компот. Господь - насправді солодкий! Скуштуйте і побачите!

 

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв