• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Про Євхаристію дітям: другий день. Що це за «ЦЕ»?

Автор: Olga on . Posted in Загальні

2Як це так відбувається, що ми приносимо на євхаристійний стіл звичайний хліб і вино, а в Причасті вже не їмо звичайний хліб, але Тіло Христове; не п'ємо вже звичайного вина, але п'ємо Кров Христа? Чому відбувається це чудо? 

Це складне запитання і вимагало б довгого пояснення. Але я спробую відповісти вам на нього коротко. На Останній Вечері Ісус сказав своїм учням: «Робіть Це на Мій спомин». І Церква робить оце «Це». І оскільки Церква слухняна Христу і робить оце «Це», Бог отець посилає Святого Духа на хліб і вино. І вони стають Тілом і Кров'ю Христа. 

І що це за «Це», яке робить Церква? Що мав на увазі Ісус, коли наказав учням робити Це на Його спомин?

 

Це «Це» є тими діями, жестами, які сам Ісус зробив на Останній Вечері. А що зробив Ісус на Останній Вечері? Про це розповідає нам Євангеліє. Воно розповідає нам про найважливіші жести: Ісус ВЗЯВ ХЛІБ, ПОБЛАГОСЛОВИВ, РОЗЛАМАВ і РОЗДАВ учням, кажучи: «Це є Тіло Моє».1

А що було потім? Нам би хотілося сказати, що ВЗЯВ ЧАШУ. Але не так швидко Ісус зробив це. Щось було ще перед тим, як Ісус взяв чашу. Якщо ви уважно послухаєте слова Євангелія, то Ісус перед тим, як взяти чашу ПОВЕЧЕРЯВ. Так, так, повечеряв! Ісусу і всім учасникам трапези принесли дуже смачні страви: запеченого баранця та інші святкові наїдки. От в нас які страви вважаються святковими? Холодець, олів’є, холодці, солодкий тортик, горішки зі згущеним молоком та інше. І чому це Ісус мав їсти святкові страви? Бо було свято - свято Пасхи. А перед Пасхою треба було постити, а ввечері на Пасху треба було зібратися на Вечерю і на початку молитися і згадувати події, пов’язані із Виходом з Єгипту, а потім серед ночі треба було добре поїсти. Бо яке свято може обійтися без смачної їжі?

І от, як всі вже поїли, Ісус ВЗЯВ ЧАШУ, ПОБЛАГОСЛОВИВ і ДАВ своїм учням, кажучи: «Це є Кров Моя».

Мені цікаво, як ви розумієте слово ПОБЛАГОСЛОВИВ ХЛІБ І ЧАШУ? Що це значить ПОБЛАГОСЛОВИВ? Це означає, що Ісус, взявши хліб, взявши чашу в свої руки, помолився молитвою благословення, подяки Богу за всі Його чудесні діла заради спасіння людей.

Не знаю, чи ви помічали, що Церква на кожній Євхаристії робить те саме, що зробив Ісус на Останній Вечері? Священик бере хліб, бере чашу, благословляє Бога, ламає Хліб і роздає, раніше промовивши над ним слова Ісуса: «Це є Тіло Моє», а потім дає учасникам пити з чаші, раніше промовивши над нею слова Ісуса: «Це є Кров Моя».

Скажу вам навіть більше. На самому початку перші християни на Службі Божій їли, як Ісус зі своїми учнями. Вони збиралися по домах, на початку слухали Боже Слово, потім БЛАГОСЛОВЛЯЛИ ХЛІБ і причащалися Тілом Христовим, потім ВЕЧЕРЯЛИ, а після вечері головуючий БЛАГОСЛОВЛЯВ ЧАШУ і всі причащалися Кров'ю Христа. Дуже швидко вечеря зникла з Євхаристії, тому сьогодні ми маємо трошки інший порядок Євхаристії. Сьогодні ми відразу беремо хліб і чашу з вином, мовимо одне благословення, а потім відразу роздаємо Тіло і Кров Христа.

Після проповіді ми почнемо Євхаристійну літургію. Спробуйте помітити ці головні жести священика, завдяки яким Ісус стає присутнім в Євхаристії. Священик ВІЗЬМЕ ХЛІБ, ВІЗЬМЕ ЧАШУ З ВИНОМ, БУДЕ БЛАГОСЛОВЛЯТИ БОГА (а почне так: Достойно це і праведно  славити і благословляти Тебе, Боже), РОЗЛАМАЄ ХЛІБ і БУДЕ РОЗДАВАТИ ТІЛО ХРИСТОВЕ, ПОДАСТЬ ЧАШУ І ДАСТЬ ПИТИ КРОВ ХРИСТОВУ (може дати тільки краплинку, вмочивши хліб у вино). Таким чином Христос прийде до нас, до нашого серця. Приймімо Його як бажаного Гостя нашої душі.

 

Костянтин Морозов

 

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв